fbpx
  • Megjelenés:

Számlagyáros ügy miatt bíróság előtt álló cégcsoport volt Déri Tibor lakásának gyanús vevője

Korábbi cikkünkben beszámoltunk arról, hogy egy helyi szóbeszéd szerint egy igen jól sikerült lakáscserével vehették rá Déri Tibort arra Trippon Norberték, hogy visszalépjen a 2024-es polgármesteri indulástól.

Az Origo cikkéből kipattanó sajtóbeszámolók megjelenését követően a Déri–Trippon-páros heves posztokkal és fenyegetőzéssel reagált. Az is kiderült, hogy miért: egy azóta jelentkező informátor felhívta a figyelmünket, hogy a lakást igen jó áron megvásárló Pannon-Work cégcsoport több vezetője is egy súlyos számlagyáros, költségvetési csalási ügybe keveredett. Ez a Trippon-matek: neki plusz, az újpestieknek mínusz.

Ha megvizsgáljuk a dátumokat, érdekes összefüggéseket fedezhetünk fel. Kiderül ugyanis, hogy Déri éppen 2022 augusztusában cserélte le a régi építésű, Csokonai utcai lakását egy új építésű, Csíksomlyó utcai penthouse lakásra. Az értékkülönbözet szemmel láthatóan is többszörös lehet. A csere után egy hónappal, 2022 szeptemberében pedig bejelentette, hogy családi okokra hivatkozva nem indul újra a polgármesteri székért.

A lakás vevője a Pannon-Work Consulting Kft., amelynek a felügyelőbizottsági elnöke Dr. Haraszti Gábor. Haraszti személye azért érdekes, mivel ő a Winkler, Barna és Társai Ügyvédi Iroda oszlopos tagja, amely ügyvédi iroda épp az Újpesti Önkormányzat megbízásában áll. Vagyis erős a gyanú, hogy Trippon Norbert egy házon belüli DK-s cég kedvező vásárlásával vehette rá Dérit a visszalépésre.

Az Origo és a PestiSrácok cikke és videója olyannyira fájó ponton érte Trippon Norbertet és Déri Tibort, hogy utóbbi hosszas Facebook-posztban reagált és fenyegetőzött.

A vevő cég több tagja is érintett lehet a számlagyárban

Cikkünk megjelenését követően egy informátor jelentkezett kollégánknál, aki elmondta, hogy a vevő cégcsoport, tehát a Pannon-Work Zrt. több vezetője is érintett egy most már bírósági szakban lévő, súlyos büntetőeljárásban. A Pannon-Work Zrt. ügyvezetője, Homonnay Géza és 10 társa ellen vádat emeltek költségvetési csalás gyanúja miatt, jelenleg a vádlottak kihallgatásánál tart az eljárás.

Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jó évtizede hívta fel rá a magyar hatóságok figyelmét, hogy egyesek megcsapolják az uniós és a magyar költségvetési forrásokat. Még 2011-ben és 2012-ben írtak ki pályázatokat, hogy a hátrányos helyzetű térségekben munkahelyeket teremtsenek. A vád szerint ebben látott fantáziát a 11 vádlott, ezért összefogtak, hogy éljenek – pontosabban visszaéljenek – a lehetőséggel.

A hatóságok szerint az újpesti kapcsolatokkal rendelkező cég olyan számlákat is kiállított, amelyek mögött nem volt valós teljesítmény. Vagyis ugyanolyan számlagyárat működtethetett a helyi pletykák szerint Trippon Norberttel szorosan együttműködő cég, mint amilyen a Lánchíd felújítása körül jött létre, és Víg Mór nevéhez köthető.

A Fővárosi Törvényszék tárgyalási jegyzékéből kiderül, hogy a napokban, két egymást követő napon kerül sor a 11 vádlott kihallgatására. A Blikk cikkéből tudjuk, hogy az előkészítő tárgyaláson az ügyész indítványozta, hogy P. E. négy év letöltendő börtönbüntetést kapjon, ha elismeri bűnösségét, míg Homonnay Gézának egy év kilenc hónap börtönt helyezett kilátásba, négy évre felfüggesztve, ám ezt egyikük sem fogadta el.

Vagyis nem lehet véletlen, hogy Déri Tibor és Trippon Norbert olyan ingerülten reagáltak a házcserét firtató cikkünkre, hiszen a vevő cégcsoport több tagját is súlyos bűncselekmények elkövetésével. Már csak azért sem, mert a baloldal éppen egy hasonló botránnyal bukott le nem régiben: a Déri Tibor lakását megvásárló cég a Lánchíd-botrányban érintett Vig Móréhoz hasonló számlagyár létesítésével gyanúsítják.

Persze nem ez az egyetlen gyanús ügylet Tripponék elmúlt 5 éves működése során. Elég csak az íjászcsarnokra vagy a Petőfi-laktanyára, esetleg Nagy Györgynek, Bajnai Gordon oligarcha üzlettársának helyzetbe hozására gondolni. Ez a működő Gyurcsány-módszer: Újpesten Trippon-mateknak hívják.