fbpx
  • Megjelenés:

Gyurcsány polgármestere cserben hagyta az erzsébetvárosi gyerekeket

A gyerekek helyett egy politikai szervezetet választott Budapest VII. kerületének baloldali vezetése.

A Molnár Antal Zeneiskola 600 tanulója ugyanis már régóta várta, hogy beköltözhessen a Damjanich utcai, számukra felújított épületbe, csakhogy Erzsébetváros Gyurcsány-párti polgármestere, Niedermüller Péter inkább a Free SZFE Egyesületnek adta az ingatlant. Bajkai István, a helyi Fidesz vezetője és az iskola vezetése is tiltakozik.

„A kezetekben van a jövő kulcsa. Dolgozzatok egy olyan országért, amelyben érdemes élni” 

– ezzel adta át Niedermüller Péter VII. kerületi ellenzéki polgármester hétfőn a Damjanich utca 4. szám alatti épület bérleti jogát a Várkonyi Zoltán Alapítványnak, vagyis a Free SZFE Egyesületnek.
 
Az átadást örömünnep kísérte, amit a Facebookon is közvetítettek. Mindezt a teljes ellenzéki oldal, és Karácsony Gergely főpolgármester is üdvözölte.

Arról azonban nem szólt a fáma, hogy az épületet eredetileg a Molnár Antal Zeneiskola számára újíttatta fel még az előző, jobboldali városvezetés, amit Bajkai István a helyi Fidesz vezetője szerint kulcsrakészen hagytak 2019 őszén az új, baloldali vezetésnek.

A baloldal másfél éve húzta az időt, nem adta oda a gyerekeknek az épületet, ígérgettek, „ötöltek, hatoltak”, ahogy mondani szokás. Az iskola vezetése az utolsó pillanatig reménykedett, holott az utóbbi időben már nem is fogadta őket Niedermüller Péter vagy más a városvezetésből – idézte fel a hirado.hu-nak Bajkai István.

„Az épület 2019 ősze óta várta, hogy birtokba vehesse a Molnár Antal Zeneiskola. Eleve az előző, fideszes városvezetés a zeneiskola számára újíttatta fel, az intézménnyel egyeztetve végezték a munkálatokat több százmillió forint értékben. Az iskola igényeinek maximális figyelembevételével készültek a tervek és folytatódtak le a munkálatokat. Minden az előző városvezetés érdeme, az új baloldali vezetés »egy szöget sem vert be«. Minden kulcsrakész volt, csak oda kellett volna adni a gyerekeknek”

– fogalmazott Bajkai.

Csakhogy a gyerekek nem kapták meg az épületet, pedig a hatszáz tanuló több épületben szétosztva kénytelen tanulni azóta is.

„Ez a döntés az erzsébetvárosiak, a gyerekek és az iskola arcul csapása, hiszen egy szomszéd kerületben néhány hónapja létrehozott, kormányellenes egyesület által létrehozott alapítvány kapta a helyi gyerekek helyett az épületet. Ez egy elkeserítő, kultúratagadó akció és jól mutatja, hogy a baloldal mit meg nem enged magának. A kerületi Fidesz azt követeli, hogy ha nem másítja meg a döntését a baloldali városvezetés, akkor a gyerekek kapjanak egy ugyanolyan jó elhelyezést, mint ami a Damjanich utcában várta volna őket”

– mondta Bajkai.

Hangsúlyozta,

a jobboldali városvezetés a gyerekeknek ígérte az épületet, erre most a baloldal egy kormányellenes szerveződésnek adja.

Niedermüller Péter már a kereszténygyalázó kijelentésekor méltatlanná vált a kerület vezetésére, ezt erősíti a mostani döntés is. Ez a polgármester és a DK filozófiája, hogy „bármit megtehetek, annak semmi következménye nincs” – vélekedett Bajkai István.

Szerinte az önkormányzatiság elve is sérül, hiszen a helyi vezetésnek a kerületiek érdekét kellene figyelembe venni.

Egy vidéki településen mindez elképzelhetetlen lenne, hogy egy szomszéd falu egyesülete kapjon egy felújított épületet és ne a helyiek. Ebben az esetben ott biztosan le kellene mondani a polgármesternek, sajnos úgy tűnik, itt Budapesten bármit megtehet egy baloldali vezető – mondta.

Bajkai István szerint mindez megmutatja, hogy a baloldal milyen jövőképet szán az országnak, mit várhatnak a baloldaltól az emberek.

Az önkormányzat döntése ellen a Molnár Antal Zeneiskola is tiltakozott, az intézmény közleményét a Mandiner közölte:

A VII. kerületi Molnár Antal Zeneiskola vezetősége, tanári kara, szülői munkaközössége és mintegy 600 tanulója megdöbbenve és elkeseredve vettük tudomásul, hogy a tegnapi napon az erzsébetvárosi önkormányzat a tulajdonában álló Damjanich u. 4. szám alatti ingatlant előzetes értesítés nélkül a Várkonyi Zoltán Alapítvány részére adta át használatra. Megdöbbenésünk oka, hogy az épületet 2019-ben kimondottan a zeneiskola számára, zeneoktatási tevékenységre alkalmassá téve újíttatta fel az akkori önkormányzat. Ide kapcsolódik: Alkotóműhelyt, kulturális központot hoznak létre az SZFE távozó oktatói.

Az épület felújítása bár 2019-ben elkészült, azt az önkormányzat a mai napig nem adta át a zeneiskola részére, és tegnap óta minden reményünket elvesztettük, hogy a kimondottan részünkre felújított épületben nagy múltú zeneiskolánk, mely a kerület legnagyobb létszámú, mintegy 600 gyermeket oktató nevelési intézménye, méltó székhelyre találjon. Iskolánk ugyanis évek óta saját épület nélkül, bérházi lakásokban és nyolc különböző telephelyen kénytelen megoldani a legfiatalabbak zenei nevelését, sokszor méltatlan körülmények között.

Reméljük, hogy a kerület vezetése legalább annyira szívén viseli saját kerületi polgárainak zenei nevelését, mint a független színházi oktatás ügyét, és méltó megoldást kínál a zeneiskola tarthatatlan helyzetére – írta Szemendri Gábor intézményvezető.