fbpx
  • Megjelenés:

Vendéglátóból lett kátyúzók és gyanús médiavállalkozók Újpesten

Az Origo korábbi cikkeiben beszámolt már a Gyurcsány-módszer újpesti működéséről. Vagyis, hogy az újpestiek kárára hogyan hoznak Trippon Norberték olyan, régi baloldali oligarchákat helyzetbe a IV. kerületben, mint például Nagy György, aki Bajnai Gordon üzlettársa volt.

Miközben a gyerekek íjászcsarnokát elkaszálta az önkormányzat a zöldítés hazugságával, 220 lakásos társasház építése szerintük nem okozhat környezetvédelmi problémát. Trippon, ha továbbra is helyzetben akar maradni, kénytelen minden Gyurcsányhoz közeli vállalkozót beengedni Újpestre. Trippon pedig kellően gyenge jellem ahhoz, hogy bármit megtegyen a főnök támogatásáért. Cikkünkben bemutatjuk az elmúlt 5 év igazi nyerteseit.

Van itt vendéglátós vállalatból lett kátyúzó cég, és több Gyurcsány-közeli parképítő is, akik a baloldali városvezetés jóvoltából igen jól kerestek az elmúlt években. Működik a Gyurcsány-módszer Újpesten!

Újpest a lehetőségek hazája. Itt a korábban VII. kerületi vendéglős cég is helyzetbe kerülhet, mint építőipari vállalat. Mpiima Vendéglátó – mára Építőipari – Kft. ugyanis építési és bontási munkára, 290 millió forint értékben nyert el közbeszerzést 2020-ban a helyi vagyonkezelőtől.

A vendéglátós vállalat ezt követően Újpest önkormányzatától is kapott egy 300 millió forintos bontási projektet, amelyet további 60 milliós újpesti és egy 147 milliós óbudai megbízás követett. A cégnek jobban bejöhetett a kátyúzás, mint a főzés, hiszen az elmúlt években megtriplázta az árbevételét a DK-s önkormányzatok megbízásainak köszönhetően.

Sok százmillió parképítésre

A többi nagy értékű szerződés közül érdemes megemlíteni a 300 millió forintos útfelújítással megbízott ViaNova 87 Kft-t, amely cég szintén jól ismert baloldali önkormányzatok környékén. Így például a Karácsony Gergely vezette Zuglóban, de a mutyigyanús, túlárazottnak tűnő, Jókai téri felújítással is ez a cég volt megbízva.

De szépen kaszált a Bálványfa General Környezetrendező, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. is, hiszen egy 150 milliós megbízást kapott Újpestről 2021-ben, amit egy 285 millió forintos konzorciumban elnyert építési (kertépítés, aszfaltozás stb.) munkával fejelt meg a Trippon-féle gazdasági városvezetés. 

És, hogy milyen jól fekszenek a Gyurcsány-csapatnál, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy 2023-ban 120 milliós közbeszerzést nyertek el a szintén DK-s vezetésű Óbudáról is.

De a Park-Tér-Útépítő és Fenntartó Bt-t is Újpest gyarapította egy 145 millió forintos megbízással, amelyet a szintén balos Józsefvárostól egy 240 milliós és a ferencvárosi önkormányzattól egy 42 milliós majd egy 93 milliós megbízás követett. A cég a Budapesti Közművek Zrt-től konzorciumban egy gigaprojektet, 1,8 milliárd forint összegű megbízást is elnyert kertészeti munkákra. De a KOBOLD''2003 Növénytermesztő és Parképítő Korlátolt Felelősségű Társaság Újpestről kapott egy 300 milliós megbízást, amely mellett egy 90 milliós közbeszerzést is elnyertek a szintén baloldali Kispesten, illetve egy 110 milliós megbízás Újbudán.

Vagyis jól látszik, hogy a Gyurcsányhoz közel álló, önkormányzati emberek adják szépen kézről-kézre ezeket a jól bejáratott vállalkozásokat. Így Tripponnak sincs más választása, ha szeretné, hogy a Gyurcsány Ferenc ne hátráljon ki mögüle, meg kell hajolnia az akarat előtt és neki is támogatnia kell ezeket a cégeket. Ez a Gyurcsány-módszer lényege.

Nyomozás a sajtócégnél

A parképítő cégeknél, csak a helyi propagandacég járt jobban, hiszen az elmúlt 3 évben az Újpesti Sajtó Szolgáltató Nonprofit Kft az Újpesti Találkozások kiadványra, a helyi médiaszolgáltatásra és néhány rendezvényre, öt tételben, összesen 483 295 998,-Ft-ot kapott az önkormányzattól.

A fenti szám azért is elgondolkodtató, mert emlékezetes, hogy a cégnél tavaly nyáron házkutatást tartottak, a polgármester gyanús imázsvideói kapcsán. A történet lényege, hogy a 2019-es önkormányzati választás után az újpesti médiacégen keresztül a Glokalis Kft.-t bízták meg olyan videótartalmak legyártásával, amelyekben Déri Tibor polgármester szerepel. A cég havi hét videóra kapott szerződést, darabonként nettó 180 ezer forintért, így végül száznál is több videónak kellett volna elkészülnie. Csakhogy ezek túlnyomó részét a feltételezések szerint egyik önkormányzati oldalon sem publikálták. Sőt, a videókat még ki sem adták, így felmerült a gyanú, hogy sok közülük nem is készült el. Emiatt az ügyben nyomozás van folyamatban.

Vajon ezek a cégek csak véletlenül kerültek helyzetbe a Trippon Norbert vezette városrészben, vagy jól bejáratott, hálás cégekről lehet szó? A folytatásban talán erre a kérdésre is választ találunk.