fbpx
  • Megjelenés:

Eladnák az Újpesti Szakrendelőt?

Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje privatizálná az egészségügyi intézményeket. „Álszentség lenne azt mondani, hogy az egészségügy nem üzlet, nincs olyan, hogy ingyenes egészségügy, ez egy illúzió„– hangoztatta Márki-Zay Péter egy interjúban tavaly nyáron.

Márki-Zay Péter tehát magánkézbe adná az egészségügyi szolgáltatásokat, a kórházakat és a rendelőintézeteket. Egy 2018-as kampányfórumán egyenesen úgy nyilatkozott:

”én meg vagyok győződve róla, hogy ezen az állapoton, ami ma van, ezen csak egy drasztikus magánosítás segíthet.”

Ezek a megnyilatkozások kísérteties pontossággal idézik vissza a Gyurcsány korszak egészségüggyel kapcsolatos hozzáállását. Magyarország egyik nagy társadalmi ellátórendszerének pénzügyi húsosfazekára már akkor is ácsingózott a baloldal által gátlástalanul képviselt, nagyobbrészt külföldi tulajdonú befektetői kör. Most sincs ez másként. Márki-Zay megnyilatkozásai egyértelmű üzenetek az érdekelt befektetői köröknek. Kampánytámogatásért, jutalékért cserébe már most ígéretet tesz arra, hogy ha hatalomra kerülne, akkor kiárusítja nekik az egészségügyi intézményeinket.

De emlékezzünk, mi is történt 2010 előtti időszakban Újpesten? Akkor, amikor a parlamentben üldögélő, akkor még Újpestet csak a térképről ismerő Varju László éppen az Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottság tagja, majd a Nemzeti Fejlesztési- és Gazdasági Minisztérium államtitkára volt?

Az egészségügyi leépítések keretében jelentősen csökkentették az Újpesti Károlyi Sándor Kórház ágyainak számát, és rengeteg orvost és nővért elbocsátottak. Megszüntették az urológiai sebészeti osztályt, és teljesen váratlanul végleg bezárták az 1928 óta működő Újpesti Szülőotthont. A Demszky féle városvezetés pedig hagyta lepusztulni a kórházat és az akkor még a kórházhoz tartozó szakrendelőt is. Majd 2009 tavaszán a főváros váratlanul kezdeményezte az Újpesti Szakrendelő privatizációját!

Az újpesti Fidesz helyi összefogással mentené meg a szakrendelőt

Ezt akkor sikerült megakadályozni. Az elemi erejű lakossági felháborodás, a szociális népszavazás eredménye, és a szocialista kormányzás összeomlása együttesen visszavonulásra kényszerítette a privatizáció kezdeményezőit.

2010-et követően a Fideszes vezetésű Újpesti Önkormányzat átvette a Szakrendelő működtetését, közel 10 év alatt teljesen felújította az épületet, és korszerű orvostechnikai gépparkkal szerelte fel a járóbeteg szakrendeléseket. Több mint 2 milliárd forintot költött a fejlesztésekre, és az Egészséges Budapest Program keretében 2019-et követően is folyamatosak a fejlesztések.

Ekkor jön Márki-Zay Péter, Varju László és természetesen a háttérben Gyurcsány Ferenc, és arról beszél, hogy a felújított intézményeket el kell adni a befektetőknek.

A baloldal régi-új programja lehet, hogy kedves a külföldi kampánytámogatóknak, de egyszer már alaposan megbukott. Most szerencsére a tavaszi választáson, minden újpesti szavazó véleményt nyilváníthat az egészségügy tervezett kiárusításáról.