fbpx
  • Megjelenés:

Jó, mi? Dobrev most segítene uniós járványügyi tervet készíteni…

Azt mondja Dobrev Klára az ATV Egyenes beszédében csütörtökön, hogy „kilenc tagországnak van ajánlása az Európai Unió csúcsszerveihez és erről fog zajlani a vita a következő napokban.” Közülük az első: „Azonnal készítsünk egy európai járványügyi tervet”.

Amikor Olaszországban már 8200-nál is több a halott, Spanyolországban közel ötezer, akkor Dobrev Klára, az Európai Parlament egyik alelnöke a világ legtermészetesebb dolgának tartja, hogy „azonnal” járványügyi tervet kell készíteni. Nem novemberben, decemberben, amikor Kínában elindult a járvány, nem januárban vagy februárban, amikor Olaszországban is berobbant, hanem most, amikor már Európa az első számú gócpont.

Gyurcsányné nem a haját tépi az őrült bürokratikus gondolattól, nem kéri ki magának az Unió bűnös késlekedését, nem kiált botrányt a brüsszeli apparátus lustasága, tehetetlensége, cselekvőképtelensége miatt, hanem megértő szelídséggel elmondja, hogy

„A koronavírus nem győzi le a demokráciát. A parlament ülésezik, döntéseket hoz, hozzá is lehet szólni írásban is és szóban is."

Erre nincsenek szavak. Az önagyonülésezés tetszik, a cselekvés, az életvédelem nem. Pregnáns példája, hogy az uniós elit teljesen elszakadt az emberektől. Azt természetesen támogatja, hogy pártja az ellenzékkel együtt nem szavazza meg a koronavírus-törvény gyors megalkotásához szükséges eljárási feltételeket. Azt viszont nem, hogy ilyen létfontosságú ügyben létrejöjjön végre a nemzeti cselekvési egység, amit a magyarok többsége annyira akar.

Orbán Viktor a Kossuth Rádióba így fogalmazott:

„Azt a vitát meg most nem akarom megnyitni, mert ráérünk majd a válság után, hogy hol voltak az Európai Unió egyébként több százával sok pénzért alkalmazott európai járványügyi hivatalban dolgozó emberei, és miket mondtak erről az egész koronavírusról, mondjuk, január-februárban. Ezt majd akkor vegyük elő, hogyha túl vagyunk a járványon, mert most védekeznünk kell. De jó, ha tudjuk, jó, ha látjuk, és tisztában vagyunk az egész európai uniós struktúra gyengeségeivel is.”

A koronavírustörvénnyel szemben aggályokat jelző uniós intézményeknek pedig azt üzente:

„Itt járvány van, itt életeket kell menteni, majd megvitatjuk utána, amit meg kell vitatnunk. És ha már segíteni nem tudnak – mert azt nem tudnak –, akkor legalább ne akadályozzák a magyarokat a védekezésben. Én ezt nagyon nyersen és világosan megmondtam.”

Kedves Olvasó: lehet választani, kinek melyik politikai testtartás tetszik jobban?